DOTACJE PRZYZNANE - 9000 zł dla OLIMPII

Zgodnie z ogłoszeniem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra z dnia 02 stycznia 2018 roku nasz klub otrzyma z budżetu gminy dotację w kwocie 9000 zł. Środki te w głównej mierze zostaną przeznaczone na sprawy związane z opłatami startowymi w rozgrywkach, utrzymaniem boiska oraz opłaty związane z organizacją meczy. Pozostałej kwotę przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do uprawiania naszej dyscypliny. Jeszcze nie wiemy jak duże pozostaną to środki, ale myślimy, że na niewielki zakup sprzętu zostanie. Kwota, którą otrzymaliśmy jest taka sama jak w zeszłych latach. Oczywiście cieszymy się z przyznanych środków, bo to pozwoli nam na dalsze funkcjonowanie naszego kluby i pokrycie podstawowych i niezbędnych opłat w naszej działalności. Nie mniej jednak dziwi nas fakt, że po raz kolejny nie jesteśmy traktowani na równi z pozostałymi klubami z naszej gminy biorącymi udział w rozgrywkach DOLZPNu. Nie wiemy jakimi argumentami i jakimi kryteriami kierowano się przy rozdziale dotacji, ale jeżeli podobny klub jak nasz występujący na tym samym poziomie rozgrywek i ponoszący dokładnie te same koszty co my otrzymuje o 70 % większą dotację to jest to trochę niezrozumiale. No ale widać że są równi i równiejsi i na to nie ma rady. Szkoda, że w naszej gminie główną rolę odgrywa polityka i lepsze układy. Powodów do radości zapewne nie będzie miała Akademia Piłkarska - Robert Szczot, która nie otrzymała w ogóle dotacji i to też jest dziwne bo zajmują się głównie szkoleniem dzieci i na takie cele jak najbardziej powinny być przewidziane środki. No ale nie będziemy tego oceniać i dalej komentować.
My oczywiście nie będziemy płakać i lamentować z tego powodu, ale będziemy z całych sił pracować nad tym, aby pokazać, że nie jesteśmy gorsi i przy dużo mniejszym wsparciu możemy osiągać podobne cele.