VI MIEJSCE OLIMPII W HALOWYM TURNIEJU O PUCHAR PREZESA KS „WIWA” GOSZCZ

W minioną sobotę nasza drużyna wzięła udział w organizowanym w twardogórskiej hali sportowo - widowiskowej turnieju w piłkę nożną. Nasza drużyna na tle mocnych ekip występujących na co dzień w III i IV lidze mogła czuć się jak kopciuszek. Myślimy jednak, że swoją grą nie przynieśliśmy wstydu i zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. W rozgrywkach grupowych zajęliśmy III miejsce. W pierwszym meczu ulegliśmy zdecydowanie z III ligową Ślężą Wrocław. W drugim meczu sprawiliśmy małą niespodziankę pokonując IV ligowego Piasta Żerniki 4 – 1 a w ostatnim meczu przegraliśmy nieznacznie ze zwycięzcą całego turnieju ekipą Barycz Sułów 2 – 0. Przez większą część meczu toczyliśmy wyrównany pojedynek z graczami z Sułowa mając kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki. Niestety w końcowych minutach drugiej połowy tracimy pechowo bramkę. Nasza drużyna myśląc o awansie do półfinału ruszyła do zdecydowanego ataku, lecz nie przyniosło to zamierzonego celu. Dodatkowo nadmiernie odkryliśmy się i po kontrze Sułowa straciliśmy drugą bramkę. W meczu o V miejsce ulegliśmy Lotnikowi Twardogóra 4 – 0. W starciu z Lotnikiem nasi gracze nawiązali równa walkę tylko w pierwszej połowie. Mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. W drugiej połowie nasi gracze opadli już z sił i nie było szans na uzyskanie korzystnego wyniku.
Ogólnie jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników. Wszyscy zagrali na miarę swoich możliwości. Na usprawiedliwienie możemy podać fakt, że nasza drużyna rozpoczęła dopiero treningi i były to nasze pierwsze spotkania po przerwie zimowej. Cieszymy się, że mogliśmy rywalizować z tak mocnymi zespołami i sprawdzić się na tle wyżej notowanych rywali. Bardzo dziękujemy, Pani Monika Szewczyk-Gierszon, Prezes KS „WIWA” Goszcz za zaproszenie naszej drużyny.